EaglesFBC Slovácko
12:7(3:2,4:1,5:4)
ne 10. 12. 2023 18:00 @ SH Gymnázium Orlová, Divize, 14. kolo

Muži z Orlové bez bodu! Zvládnou derby?

V rámci 14. kola zajížděl mužský tým do Orlové, kde je čekal těžký zápas se 3. týmem tabulky!

Úvodní minuty zápasu byli velmi opatrné, když nikdo nechtěl udělat chybu. Slovácko mělo možnost ve 3. minutě vyzkoušet si přesilovou hru, ale střelecké pokusy Idese a Blinňáka v brance neskočili. V 10. minutě dostala přesilovku Orlová, kterou po sehrávce zpoza branky zužitkovali. 1:0 z pohledu Orlové. O minutu později se znovu mohli radovat domácí, když se prosadil Starostka. Slovácko snížilo, když bachadovou střelu vyslal Chromek přimo do levého horního růžku. V 18. minutě bylo srovnáno, když při výhodě našel Ides Blizňáka a ten znovu vymetl šibenici Brožovi branky. 2:2. Když už se zdálo že se půjde do kabin za vyrovnaného stavu "Hertlovo zakončení" předvedl Matějka. Po první třetině svitilo skóre 3:2 pro domácí.

Orlová začala ve druhé části střelecky aktivně, ale ve druhé minutě špatně vystřídala a Slovácko si mohlo znovu vyzkoušet přesilovou hru, ale ta se jim vůbec nepovedla, protože v oslabení utekl Tokoly a zrazu to bylo o dvě branky. V 5. minutě to bylo o tři branky, když vymetl šibenici Kříž. Hrači Slovácka bojovali a o 20 vteřin bylo sníženo, když se obtočil kolem branky Buček. Jenže nepohlidaná doražka na druhé straně a Orlová znovu odskočila o tři branky. Slovácko se snažilo s výsledkem něco udělat, ale nedařilo se jim překonat výborně chytajícího Brože, který za zápas předvedl několik výborných zákroků, když už se zdálo že se třetina dohraje tak se znovu prosadila Orlová, když obrana Slovácka nedokázala zabránit výjezdu z rohu. Po druhé siréně svitil výsledek na tabuli 7:3 pro domácí celek.

Třetí třetina začala další brankou v síti Slovácka, kterou vstřelil Kučera, ale Slovácko se nevzdalo v rozmezí od 5-7 minuty dokázalo vstřelit tři branky a když už se zdálo že hosté jsou v zápase tak Orlová zasadila další hřebíček do rakve v podobě Matějky. 9:6 z pohledu Orlové. Hosté sáhli po oddechovém čase, ale to nepomohlo a domácí vstřelili další tři branky. V závěru ještě dokázal snížit Ides, ale zavěru utkání se už nic víc nestalo a tak muži z Orlové po výsledku 12:7 odjíždějí bez bodu!

1.Eagles Orlová : FBC Slovácko 12:7

Branky: Ides 2, Buček 2, Blizňák,Chromek, Otépka

Komentář trenéra Robina Hromečka:  Zápas bohužel opět nedopadl podle našich představ, ale hra byla rozhodně lepší než minulý týden. Ted nás čeká nejdůležitější zápas sezony a zároven derby s Hlukem, které musíme zvládnout. Tímto bych chtěl všechny pozvat na zápas proti Hluku. Děkuji soupeři,rozhodčím a divákům.

Všichni v sobotu 16.12 na halu do Uherského Hradiště, kdy přivítáme v derby Hluk! Buly je naplánováno na 18:00!!