FBC SlováckoBílovec
8:9 po prodl.(4:1,3:2,1:5)
ne 26. 11. 2023 18:00 @ SH Slovácká Uherské Hradiště, Divize, 12. kolo

Muži mají z domácího utkání jeden bod!

Ve 12 kole přijel na půdu do Uherského Hradiště tým z Bílovce, který se nacházel na 6. místě tabulky a měl na svém kontě 15 bodů.

První třetina začala ve vysokém tempu, když se začaly střídat šance na obou stranách. V první šanci na domácí straně byl Otépka, ale ten minul branku. Poté hosté odpověděli střelou do tyče. V 10 minutě přišla možnost pro Slovácko zahrávat trestné střílení, které zužitkoval Zatloukal. O minutu později bylo znovu veselo, když se ze středu vytočil Číž. 2:0! Hráči Slovácka se nestihli doradovat z druhé vtřelené branky a už slavili po třetí, když se po krásné přihrávce Idese prosadil Blizňák. Výbornou část zakončil znovu Číž a výsledek byl 4:0 pro domácí! V 16. minutě dostali hosté možnost hrát přesilovou hru, kterou dokázali zužitkovat. Tak se šlo do kabin za stavu 4:1 a Slovácko mělo možnost hrát přesilovku na začatku druhé části.

Jenže Slovácku přesilovku v letošní sezóně vůbec nejdou. Po minutě druhé třetiny musel sednout na trestnou lavici Zatloukal a tak se pokračovalo chvíli 4 na 4. Po náhratu z trestné lavice zakončil brejkovou situaci Janča. 5:1! Bílovec dokázal snížit ve 28 minutě, když se prosadil Kasinec. Ve 33 minutě měli hosté možnost hrát přesilovou hru, kterou potrestal Mikel. Slovácko za minutu přispěchalo z odpovědí, když se prosadil Blizňák a o minutu později Janča. Skóre na tabuli svítilo 7:3 pro domácí!

Třetí třetina začala podobně jako ty dvě předešlé, když se hra přelévala ze strany na stranu a hosté jednu po čtyřech minutách dokázali využít zásluhou Kasince. O dvě minuty bylo znovu veselo na střídačce Bílovce, ale na to dokázal odpovědět Hadaš, který zakončil samostatný útok na branku. 8:5. V 55 minutě zakončil útok hostů Šmída a hosté po odechovém času znovu udeřili a najednou to bylo jenom o gól a Bílovec byl na koni a v poslední minutě dokázali srovnat na 8:8. Tak se šlo do prodloužení, kde domácí měli možnost rozhodnout v přesilové hře, ale tu nepotrestal ze Slovácka nikdo a přišel trest na druhé straně a tak si Bílovec odvezl druhý bod!

Komentář Jiřího Chromka: Po dvou třetinách a vedení 7.3 jsme si mysleli, že domácí zápas vyhrajeme. Ve třetí části jsme nezvládli hru proti 6 a inkasovali góly. Prodloužení už byla loterie a bohužel trápení v přesilovkách stále pokračuje.